אל תפחידו אותי עם שלום סורי

 

 

קראתי את הטור הזה בויינט, ונמלאתי עצב גדול. למרות שכולם אומרים שמדובר בספין-תלוי-חקירות, אני דווקא קיוויתי שיש סיכוי לשלום עם סוריה, אולי אפילו ברמה שתשפיע על השירות הצבאי של הבן שלי (בעוד 13 שנה, אבל היי, הזמן אצן מהיר וחמקמק). אלא שאז בא הטור הזה של הד"ר עם השפם, והסביר לי שגם אם יש סיכוי לשלום – זה בעצם רק יוביל אותנו מהר יותר למלחמה. לרגע עבר בי זיכרון עמום ממשהו שקראתי, ספר של ג'ורג' אורוול נדמה לי.

 

 

וזה עצוב. כי אם אני מבין נכון, המסקנה המתבקשת היא להתרחק כמה שאפשר מכל הסכם עם אסד ודומיו באזור. לא רק להתרחק – הד"ר גם מסביר שרק כוח יגרום לסורים לוותר על לבנון, ורומז שמדובר באנשים מתרבות אחרת, שתמיד יעדיפו לפגוע לאויב ולא לסייע לעצמם. זה מאוד משכנע, מה גם שאני באמת לא מבין גדול בפוליטיקה וביטחון. בטח פחות מהד"ר. בטח גם פחות מצמרת צה"ל ומשרד הביטחון בתקופת בגין, שהזהירה שסדאת מרמה את כולנו, ואפילו צפתה שהמטוס שהוביל אותו לנתב"ג מוביל בעצם מחבלים.

 

אבל הם טעו. כך שאולי, רק אולי, גם הד"ר הנכבד טועה. אני מניח שגם על סדאת הוא היה כותב שהוא בן תרבות אחרת, שמבין רק כוח. ואולי, רק אולי, כדאי לקחת סיכון, להניח בכל זאת שלצד השני יש טיפת היגיון, גם אם הוא ערבי, ולנסות. להילחם ולפוצץ את כל האזור בפטרייה אחת גדולה, הרי תמיד אפשר.

 

 

אודות noamres

אבא לשלושה ילדים מדגם משובח. פעם עיתונאי, היום בהייטק. גיק, לא אוהב מלפפונים וקישואים

7 תגובות ל-“אל תפחידו אותי עם שלום סורי”

 1. עמרי אומר:

  הפלסטינים לעולם לא צריכים לקחת אחריות. אף פעם. ארצות הברית ואירופה השקיעו ברשות הפלסטינית מאות מליוני דולרים, יותר, אגב, מהסכום שהשקיעה ארצות הברית באירופה במהלך תוכנית מרשל (כן, אני יודע שערך הדולר השתנה מאז, אבל בכל זאת) וכאשר יש בעזה חולים לאן הם הולכים? נכון, למחסום ארז, לישראל. איפה הכסף? ברכות על הקאסמים, והגראדים, וטילי הנ"מ. ישראל רעה, פלסטינאים טובים, החיים יפים.

 2. אזרח. אומר:

  נמצא במצב של תושבי עזה.מצעד האיוולת נמשך.כל הזמן.קודם
  יוצרים את התנאים המביאים לחיזוק הקיצונים,(כמו שהובאו בלינק שהבאתי בתגובתי הקודמת)ולאחר מכן עומדים "נפעמים" מול התוצאה של התנאים הללו,ומצקצקים בלשון.קח חתול,שים אותו בכלוב קטן,סגור מכל עבר,הרעב אותו,הכה אותו חזור והכה,כך, במשך זמן ארוך מאוד,ואחר כך אל תתפלא שאותו החתול הפך לנמר טורף.
  אנשים שמטוסם נפל בהרי האנדים,אכלו את חבריהם.אנשים נואשים בגטאות של אירופה עשו הכל כדי לשרוד.וכמו שאמרו חכמים: אל תדון את האדם,עד שתהייה במקומו.כמובן שהדברים נראים אחרת ,לישראלי הגר בישראל.
  צמצם את הגורמים המביאים להתרבות האלימות ולעליית הקיצונים, ותראה ירידה בכוחם של הקיצונים.אוכל לומר לך שאני מדבר הרבה עם אדם החי בעזה,אדם נייטרלי שאינו תומך בשום קבוצה,ומעולם לא תמך בשום קבוצה,ודווקא אותו האדם טוען ששלטון החמאס ברצועה פחות רצחני מהשלטון הקודם של הפ'תח.וכמו שאמר שרון,דברים שרואים משם(מתוך עזה) לא רואים מכאן.(מתוך ישראל)

 3. נעם אומר:

  כולכם חכמים, צודקים, ויפים. זה לא רלוונטי.הפואנטה הפשוטה כאן היא שמוציא אותי מדעתי כשפוסלים מראש ניסיון לשלום בגלל גזענות מוסווית קלות.

 4. גדי שמשון אומר:

  עם כל ההערכה, ולעתים הסלידה מאותה יד ישראלית נעלמה או גלויה, לחשוב שהיא הסיבה העיקרית לרצחנות המטורפת של החמאס היא מחשבה, ובכן, לא מעמיקה.

 5. אזרח. אומר:

  יש ללחוץ כדי לגשת אל ManBashi.pdf

  מתוך הטקסט.
  האופן שבו ממשה מדינת ישראל את שליטתה ברצועת עזה מאז ספטמבר 2005 ,בין היתר על ידי הטלת הגבלות חמורות על תנועת אנשים וטובין אל רצועת עזה וממנה,ועל ידי אחיזה איתנה במימון שירותים ציבוריים,תרם ליצירת משבר כלכלי והומניטרי ברצועה.משבר זה,לא היה כדוגמתו ב38 שנות השליטה הישראלית הישירה,שקדמו לנסיגתם של הכוחות הקרקעיים הקבועים.
  מדינת ישראל,כך נטען,ממשיכה לשלוט ברצועת עזה באמצעות ה"יד הנעלמה"..
  ישראל שולטת על הגבולות,על המרחב האווירי,על המים הטריטוריאליים,על מרשם האוכלוסין,על מערכת המיסוי,על אספקת טובין,ועל היבטים נוספים.
  לשליטה המופעלת על ידי מדינת ישראל ברצועה,דוגמאות רבות.כך,למשל,
  תושבי רצועת עזה אינם יכולים להכניס מיכלית חלב אל תוך רצועת עזה ללא רשות מישראל.
  מרצה זר אינו יכול לבקר באוניברסיטה בעזה,אלא אם כן ישראל מנפיקה עבורו היתר כניסה.
  אם ברצועת עזה אינה יכולה לרשום את בנה במרשם האוכלוסין הפ'לסתיני בלי אישור ישראלי.
  דייג בעזה אינו יכול לדוג בחופי עזה בלי לקבל רשות מישראל.
  ארגון שלא למטרת רווח ברצועת עזה אינו יכול לקבל תרומה פטורה ממס בלי אישור ישראלי.
  מורה ברצועת עזה אינה יכולה לקבל את משכורתה,אלא אם כן ישראל מסכימה להעביר כספי מיסים פ'לסתינים למשרד החינוך הפ'לסתיני.
  חקלאי ברצועת עזה אינו יכול לשווק את פרחי הציפורנים ועגבניות השרי שלו,אלא אם כן ישראל מתירה להוציא את הטובין מרצועת עזה.
  סטודנט בעזה אינו יכול ללמוד מחוץ לרצועת עזה,בלי הסכמה ישראלית לפתוח את המעבר בין רצועת עזה למצריים,או כל מעבר אחר שניתן לצאת דרכו.
  ועוד ועוד.
  אז מה הפלא שאנשים בעזה מוטרפים?

 6. רני אומר:

  אדרבה הצדיקו את הטירוף העזתי של פיצוץ המעברים כאשר כעשרים אומללים עומדים לעבור לישראל לטיפול רפואי. אנא הסבירו איך זה יכול להיות שמנהיגות נבחרת מביאה את מיליון וחצי יושבי עזה לעוני, סבל, מלחמה, שנאה מטורפת, בטלה מנוונת, פחד, אובדן תקווה וכולכם כל יפי הנפש בתשלום ובהתנדבות חינם ובשכר שותקים שתיקה רועמת. איזו תנועת שחרור לאומית עשתה כך? קסטרו לא בנה מערכת השכלה רפואה וסעד שיוויונית ושלח את המהפכן המטורף למות בבוליוויה? הויאט קונג לא דאג לבני עמו? האם תנועת השחרור האירית הפקירה את עמה לגורל עזתי? מנדלה הפך את דרא"פ למוקד למלחמה מתמדת? או קי שפטן הוזה. הסבירו אתם אוהבי השלום את המתחול בעזה. חוץ מזה לפני שתשפטוני גם אני הוזה על הבולדוזרים שמפנים את היהודים יושבי חברון מחרחרי הלמחמה והשנאה שם. אבל עמדתי זו לא מעוורת עיני לזוועה המתחוללת בצד השני.

 7. חונצי אומר:

  עיתונאי במשרה חלקית. רק אדם לא ביקורתי יקבל את ההזיות של דן שיפטן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: