שוביניסט? אני? ארי שביט על ציפי לבני

הטור הזה של ארי שביט במדור הדעות של הארץ הוא מלאכת מחשבת, חובה לקרוא. האיש מביא מעל גבי דפי העיתון לאנשים חושבים אוסף של רכילויות ודעות קדומות במסווה של עיתונות  באופן כה בוטה וחסר בושה, שזה כמעט מעורר הערצה.

 

ככה זה הולך: ארי שביט דיבר עם כמה אנשים. חשובים. הוא לא מתכוון לנקוב בשמות, כמובן, או להסביר למה הם חשובים. אבל אתם צריכים לסמוך עליו. הוא ארי שביט. והם חושבים שציפי לבני לא מתאימה להיות ראש ממשלה. למה? ובכן כאן מוצגת שורת טיעונים, שמציבה את לבני מול ברק ונתניהו, צמד מתחריה במירוץ:

 

יש לה, מתברר, ממש בעיית קשב. שטחית, לא מסוגלת לרדת לעמקו של עניין, מול ביבי ואהוד המעמיקים. מוזר, אני זוכר שהיתה לא מעט ביקורת על ההתנהלות וקבלת ההחלטות של שניהם, משהו שקשור קצת לקשב, שטחיות וכו'.

 

היא מתקשה לקבל החלטות, בניגוד לצמד שמעולם לא היסס (?). היא נטולת אינטליגנציה רגשית, בניגוד לצמד המטרוסקסואלים שמתחרה בה, וידוע ברגישות ממרומי אקירוב או במורד הסיגר, הקשבה לזולת ושאר תכונות מופלאות. היא חלולה. לא ברור מה זה אומר. המינויים שלה גרועים (מי אמר רוני בראון ליועץ המשפטי לממשלה?), היא לבדה אחראית לטיפול הכושל באיראן וברשות הפלשתינית. רק ציפי. למה? כי ארי שביט אמר. והוא הרי ארי שביט.

 

השורה התחתונה נמסרת מפי בכיר נסער, שמספק לשביט את העילה לכתיבה. שימו לב:

 

"אף על פי שהוא אדם בוגר, מאופק ומיושב בדעתו, הוא היה נרגש. העיד על עצמו שהוא חש כחבר בכת סודית היודעת סוד נורא: ציפי לבני אינה כשירה להיות ראש ממשלה. דגל שחור של העדר-כשירות מתנופף מעל למסע שלה אל ראשות המדינה.

העד אמר שבלתי נתפש בעיניו שהתקשורת לא חושפת את הסוד. בלתי נסבל בעיניו שהציבור לא יודע את הסוד. לכן דיבר, לכן אני רשמתי. לכן רואה אור המאמר הזה. יידע הציבור. יידע הציבור ויחליט".

 

כאילו אין ביקורת על לבני בתקשורת, וכאילו אין פתחון פה למתחרים שלה. יש רק ארי שביט, שמביא עדות מהחזית על הסוד הנורא. עדות שמגובה באמירות כמו "דעתנית ושטחית", ושאר ניסוחים שלא הייתם שומעים על גבר. שביט כותב את הדברים בפסקנות, מצהיר שהם ברורים מאליהם, בלי לספק שמות, הוכחות, מקרים. די לו בכך שהוא "גבה עדויות" מתריסר אנשים (מושבעים?) שלפי דעתו מספיקים כדי לשפוט את לבני. אין מקום לוויכוח, לדעות אחרות, לתהיות. כה אמר ארי שביט. לא כפובליציסט: הוא לא מביע דעה, אלא מעביר מידע. "יידע הציבור ויחליט". יידע הציבור ויחליט מה נמסר לו, ולפי אילו נורמות עיתונאיות.

אודות noamres

אבא לשלושה ילדים מדגם משובח. פעם עיתונאי, היום בהייטק. גיק, לא אוהב מלפפונים וקישואים

15 תגובות ל-“שוביניסט? אני? ארי שביט על ציפי לבני”

 1. עליזה אומר:

  בתקופת כהונתו של בינימין נתניהו לאחר שהוכח מעל לכל ספק ,וזאת לדברי מקורביו שהוא לא מתאים בשום אופן לנהל מדינה , יצא ארי שביט בכתבה מחמיאה ןמפרגנת על התנהלותו של נתניהו וזאת למרות כל מה שידענו כולנו מי הוא ומה הוא ביבי .ארי אני מקווה שבאתה לקלל ותצא מזה ברכה ענקית לציפי. אני לא התכוונתי להצביע והדות לך ארי אני בטוח הולכת להצביע ,כמובן לציפי.

 2. טל אומר:

  אבל שום כתבה שטחיות שבעולם לא תשנה את דעתנו
  אז תנסה לחפש דרכים ערמומיות יותר
  למשוך מנדטים לכיוון המפלגה שאתה תומך בה.

 3. גולדבלט משה אומר:

  ןמכיוון שבן דרור ימיני ביטא את זה כל כך טוב אני מצרף קישור

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/849/937.html?hp=0&loc=201&tmp=8539

 4. אנשים חכמים אומר:

  הכל שקרים על ציפי ליבני, הכל מיזוגניה מסריחה, כל אשה שהיתה במעמדה היתה חוטפת,
  הכל הפוך למה שכתוב בהארץ נכון????

  אם ככה
  קדימה, לבחור בציפי ליבני.

  הארץ לאנשים טפשים
  רשימות לאנשים חכמים.

 5. nun.kuper אומר:

  תריסר המושבעים…עלק
  מסכימה עם כל מה שכתבת על המאמר של א.שביט… חשבתי הבוקר שאני קוראת את האתר של החביבי נתניהו.בדקתי ולא!! עיתון "הארץ" מפרסם כתבה דבילית וילדותית של עיתונאי רכלן,צעקן,שמשתין את הרפש שלו מחוץ לאסלה…

 6. מיכל אומר:

  מתקשה להזכר מתי (ואם) קראתי טור ירוד כל כך.
  לא מקורות יש בו, לא עובדות תקפות, ולא שום עניין אחר כדי לסמך עליו את גיבובי המילים.

 7. רונית אומר:

  עמרם הצחיק אותי מאד הבחן את עצמך הזה.
  אכן נפוח, כתמיד.

 8. עמרם נאווי אומר:

  הנה משהו שאני יודע על ארי שביט מידידו: יש לו, מתברר, ממש בעיית קשב. שטחית, לא מסוגלת לרדת לעמקו של עניין, מול שלח והראל המעמיקים…

  האיש שבנה קריירה מלהיות הדודה הנרגנת – הבורה, השטחית, חסרת הייחוד והכשרון – של העיתונות ממשיך בדרך הנלעגת שהתווה לעצמו מאז הסביר את הפיגוע בקפה "מומנט" בשנאת הערבים לקרואסון ומה שהוא מסמל

  וכאן יש שאלון שיבדוק אם אתם מתאימים להיות ארי שביט
  http://www.kedma.co.il/index.php?id=2251&t=pages

 9. דנה אומר:

  ארי שביט דורש שנסמוך על אבחנותיו הגסות, משום ש… אלו אבחנותיו. יותר משהמאמר אומר על ציפי לבני, הוא אומר על ארי שביט עצמו (ולא דברים טובים – תאמינו לי

 10. גילי אומר:

  הלעג שלך לעיתון לאנשים חושבים, זה שתמיד היה בצד השמאלי, כלומר קרוב יותר לקדימה, כלומר-אליך.
  למה? כי הוא כתב את האמת? האמן לי, את העובדה שליבני לא כשירה, שטחית ופוליטיקאית עד לשד עצמותיה, לא צריך את ארי שביט כדי לדעת. צריך אובייקטיביות והגיון וזהו. מעולם לא שמעתי את לבני מנתחת מצב או מציגה אותו בבהירות מסוימת בתקשורת, אלא שזה קשור למצב הפוליטי שלה. אבל למה לעצור את ליבני, הרי היא תגמור את מדינת היהודים-ומה יותר טוב מזה עבור שמאלן רעיל מסוגך?

 11. בתיה אומר:

  ולמאמר שלו. אני לא מצליחה להבין אנשים שבוחרים במפלגה בלי דרך, ומילא בלי דרך. מישהו יודע מה ההבדל בין קדימה לליכוד להוציא את רשימת העבריינים המרכיבים את קדימה?

 12. נינה אומר:

  זו האנטי-תזה של עיתונאות רצינית.
  אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק.
  לביבי וברק יש אינטליגנציה רגשית??? יש להם אמפתיה??? רגשות???
  יש להם יכולת קבלת החלטות???
  כבר ראינו איזו יכולת יש להם.
  פשוט עצוב לראות לאן העיתונאות הידרדרה.

 13. יוסי בן-אדרי אומר:

  מה שמשונה זה איך העורכים בהארץ נותנים לקשקשנות הלא רצינית הזאת לקרות שבוע אחרי שבוע. יש אנשים מוגבלים שכלית בעולם, ואין מה להתפלא על כך, אבל למה נותנים לאחד מהם לפרסם את דבריו בעיתון, ועוד כאילו הוא פובליציסט חשוב? מוזר מאוד.

 14. תמי אומר:

  באמת תודה לו על חשיפת הסוד. כמה חבל שאי התאמתם של השניים האחרים, שהתגלתה והוכחה,וכולנו משלמים עליה מחירים ממחירים שונים, מחווירה לעומת הסוד הגדול הזה, שמואיל לצאת אלינו מתוך הכת הסודית הנ"ל.
  ואם גבר בוגר, מאופק ומיושב בדעתו, אם כי עלום שם, מרשה לעצמו להיות נרגש(!) מהמידע הנ"ל, מי אנו שנערער על כך.

 15. אורי ב. אומר:

  פובלציסט בפ' רפה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: