אז מה קורה בסוף?

כולם רוצים לדעת מה קורה בסוף. אלא אם כן הם מאוד מאגניבים, או סובלים מבגרות-יתר. כשזה מגיע לספרים אני מכיר אנשים (כן אמא, אני מתכוון גם אלייך) שקוראים קודם כל את הסוף. ב"כשהארי פגש את סאלי" לבילי קריסטל יש הסבר טוב לזה: למקרה שהוא ימות לפני שיסיים את הספר. אישית, אני חייב לקרוא ספרים לינארית, בלי לדלג מילה קדימה.

 

בהקדמה ל-the dark tower של סטיבן קינג, הספר שאני קורא עכשיו, יש התייחסות מעניינת לעניין הסקרנות והמוות. קינג כתב את סדרת המגדל האפל שלו במשך 33 שנה. בהפסקות כמובן: בין לבין הוא כתב ספרים נוספים, התעסק עם אלכוהול וסמים ועבר תאונת דרכים כמעט סופנית. אחרי שהשתקם וחזר לחלק חתימות, נתקל לא פעם במעריצים שסיפרו לו על התגובה הראשונית שלהם לידיעה על התאונה – עכשיו אף פעם לא נדע איך הסדרה נגמרת.

 

במשך השנים קיבל קינג לא מעט מכתבים מקוראים שרצו לדעת מה קורה בסוף הסאגה. קינג מביא שתי דוגמאות משעשעות/מצמררות: אישה בת 80 ומשהו כתבה לו שימיה ספורים, יש לה עוד כשנה לחיות. ברור לה שקינג לא יספיק להשלים את הסדרה תוך זמן קצר כל כך – ולכן היא מבקשת שיגלה לה מה קורה בסוף. היא לא תספר לאיש. מכתב אחר הגיע מנידון למוות בבית כלא אמריקאי, שביקש גם הוא לדעת כיצד מסתיימת הסדרה, והבטיח לקחת איתו את הסוד לקבר.

 

לא יודע אם אצלח עוד 6 כאלה, אבל בינתיים הספר הוא טראש מהנה להפליא. לפחות ברור לי שהעסק גמור, וגם אם קינג ימות מחר, או אם יימאס לי לקרוא אותו, מישהו אי שם בחוץ יוכל לענות לי על השאלה הנצחית – מה קורה בסוף.

אודות noamres

אבא לשלושה ילדים מדגם משובח. פעם עיתונאי, היום בהייטק. גיק, לא אוהב מלפפונים וקישואים

תגובה אחת ל-“אז מה קורה בסוף?”

  1. סנדי ש. אומר:

    לפעמים גם המחבר לא יודע…

%d בלוגרים אהבו את זה: